edunacademy wrocław

Czym jest matura międzynarodowa? Co daje dyplom IB?

Polscy uczniowie co roku na początku maja podchodzą do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu. Zdanie lub niezdanie matury decyduje o ich dalszych życiowych krokach. O tym czy pójdą na wyższą uczelnię, czy jednak nie. Kilkaset uczniów podchodzi do matury międzynarodowej i dąży do osiągnięcia jak najwyższych wyników, aby móc dostać się na uczelnie międzynarodowe. Czym w zasadzie jest matura międzynarodowa?

edunacademy wrocław

Amerykańska matura i egzamin SAT - co warto o nich wiedzieć?

Egzamin SAT to inaczej amerykańska matura, która jest głównym testem używanym do selekcji studentów chcących uczęszczać na jedną z amerykańskich uczelni. Co warto wiedzieć o tym egzaminie, z czego dokładnie się składa, a także czym różni się od polskiej matury?

edunacademy wrocław

Jak przebiega proces aplikacji na studia w UK?

Wielka Brytania słynie z najlepszych w skali światowej wyższych uczelni. To jeden z powodów, które skłaniają do studiowania w UK. Kształcenie się na prestiżowych uczelniach zagranicznych to skuteczny sposób na rozwijanie pasji oraz zainteresowań, a także znalezienie pracy, która spełni nasze oczekiwania. Wyjaśniamy, w jaki sposób dostać się na uczelnię w Wielkiej Brytanii.

edunacademy wrocław

Jakie wymogi należy spełnić, aby studiować w USA?

Znaczna część uczelni w USA od lat znajduje się na czele list rankingowych, jeśli chodzi o najlepsze placówki kształcące na świecie. Z tego też powodu marzeniem wielu osób jest spróbowanie swoich sił i zaaplikowanie na studia w Stanach Zjednoczonych. Jakie warunki należy jednak spełnić, aby urzeczywistnić to marzenie?