edunacademy wrocław

Na czym polega egzamin TOEFL i jak się do niego przygotować?

TOEFL to najpopularniejszy na świecie standaryzowany amerykański egzamin, którego celem jest sprawdzenie umiejętności rozumienia i posługiwania się językiem angielskim w środowisku akademickim. Z tego powodu zdają go głównie uczniowie ubiegający się o przyjęcie na studia w Stanach Zjednoczonych, ale wyniki są również akceptowane jako dowód znajomości języka angielskiego przez niektóre uczelnie spoza Stanów Zjednoczonych.

edunacademy wrocław

Czym jest matura międzynarodowa? Co daje dyplom IB?

Polscy uczniowie co roku na początku maja podchodzą do jednego z najważniejszych egzaminów w życiu. Zdanie lub niezdanie matury decyduje o ich dalszych życiowych krokach. O tym czy pójdą na wyższą uczelnię, czy jednak nie. Kilkaset uczniów podchodzi do matury międzynarodowej i dąży do osiągnięcia jak najwyższych wyników, aby móc dostać się na uczelnie międzynarodowe. Czym w zasadzie jest matura międzynarodowa?

edunacademy wrocław

Amerykańska matura i egzamin SAT - co warto o nich wiedzieć?

Egzamin SAT to inaczej amerykańska matura, która jest głównym testem używanym do selekcji studentów chcących uczęszczać na jedną z amerykańskich uczelni. Co warto wiedzieć o tym egzaminie, z czego dokładnie się składa, a także czym różni się od polskiej matury?

edunacademy wrocław

Jak przebiega proces aplikacji na studia w UK?

Wielka Brytania słynie z najlepszych w skali światowej wyższych uczelni. To jeden z powodów, które skłaniają do studiowania w UK. Kształcenie się na prestiżowych uczelniach zagranicznych to skuteczny sposób na rozwijanie pasji oraz zainteresowań, a także znalezienie pracy, która spełni nasze oczekiwania. Wyjaśniamy, w jaki sposób dostać się na uczelnię w Wielkiej Brytanii.

edunacademy wrocław

Jakie wymogi należy spełnić, aby studiować w USA?

Znaczna część uczelni w USA od lat znajduje się na czele list rankingowych, jeśli chodzi o najlepsze placówki kształcące na świecie. Z tego też powodu marzeniem wielu osób jest spróbowanie swoich sił i zaaplikowanie na studia w Stanach Zjednoczonych. Jakie warunki należy jednak spełnić, aby urzeczywistnić to marzenie?