Kurs TOEFL - Wrocław

Kurs TOEFL trwa od 3 do 6 miesięcy i ma na celu pomóc naszym kursantom w przygotowaniu do egzaminu TOEFL (Test of English as a Foreign Language). Jest to jeden z najbardziej znanych testów językowych wymaganych przy aplikacji na studia w 130 krajach świata. Egzamin oceni predyspozycje ucznia do nauki na wyższych uczelniach międzynarodowych w języku angielskim.

Na czym polega egzamin TOEFL?

Czas przeznaczony na napisanie egzaminu TOEFL to 3,5 godziny, odbywa się on jednego dnia w formie testu online. Przewidziana jest 10-minutowa przerwa w połowie egzaminu.

Test językowy TOEFL składa się z czterech części:

  • Czytania - Reading Section
  • Słuchania – Listening Section
  • Mówienia – Speaking Section
  • Pisania - Writing Section.

Każda z tych sekcji jest oceniana w skali od 0 do 30 punktów. Z egzaminu TOEFL można uzyskać maksymalnie 120 punktów. Większość uczelni zagranicznych wymaga od kandydatów wyników na poziomie powyżej 90 punktów. Certyfikat TOEFL jest ważny przez dwa lata.

Gdzie można zdać egzamin TOEFL?

Kilkanaście lat temu egzamin TOEFL można było zdawać jedynie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Niemczech, Francji i we Włoszech. Od 2008 roku możliwość zrobienia certyfikatu TOEFL jest już dostępna na całym świecie. W naszej ofercie jest, również kurs ielts oraz przygotowania do matury amerykańskiej sat.

Kandydat sam wybiera miejsce zdawania egzaminu. Może podejść do testu w wybranym centrum językowym w jednym z 50 miejsc w Polsce lub wybrać opcję egzaminu online w ramach programu TOEFL iBT Home Special Edition. Została ona stworzona ze względu na sytuację epidemiczną.